Bilgisayarımda Kullandığım Programlar

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere kişisel bilgisayarımda kullandığım programlardan bahsedeceğim. Eminim birçoğunuzun masaüstü ağzına kadar doludur. Benim de öyle sayılır. Fakat hemen her programı bir yerde kullanıyorum diyebilirim.

Kullandığım Programlar

En çok kullandığım 3 programı yazmak istiyorum öncelikle.

Kullandığım Programlar

Filezilla: Eminim sitesi olan özellikle oldukça fazla sitesi olan kişiler Filezilla programını sıklıkla kullanırlar. Ben de sıklıkla kullanıyorum. Benim gibi birçok sitesi olan bir kişi için velinimet diyebilirim.

Notepad: Ee sitesi olup da site de düzenleme yapmayan adam olmaz herhalde. Bu noktada aslında kullandığım bir program daha var ama Notepad daha stabil ve daha hızlı çalışıyor. Bu nedenle tercih ediyorum.

Macromedia Dreamweaver 8: Notepad dışında kullandığım bir programlama editörü. Aslında Notepad’den daha gelişmiş fakat ufak tefek düzenlemeler için biraz hantal kalıyor sanırım. Yine de bu alanda ilk kullandığım programdı kendisi ve hala kullanıyorum.

Macromedia Fireworks 8: Grafik programı olarak Fireworks tercih ediyorum. Belki Photoshop kadar gelişmiş olmayabilir. Fakat Notepad ve Dreamweaver arasındaki ilişki burada da geçerli.

Paint: Diyeceksiniz ki 21. yy hala Paint mi kullanıyorsun. Evet kullanıyorum. Özellikle boyutlandırma işlemlerinde zamandan tasarruf kazanmamı sağlıyor.

Adobe Photoshop CS6: Photoshop konusunda çok fazla bilgim yok. Fakat daha geniş çaplı düzenlemelerde öyle yada böyle kullanıyorum. (Aramızda kalsın. Çöp adam bile çizemeyen biriyim…)

Excel: Bilgisayar tarihinin belki de en önemli programı Excel sanırım. Her işe yarar. Hesap yapar, düzen sağlar, veri tutar. Daha ne yapacak ki zaten…

Ayrıca şu sıralar Python ile uğraştığım için Pycharm, Jupyter Notebooks gibi programlarda kullanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir