Google Zengin Sonuçlar Test Aracı Yayında!

2017 yılında Featured Snippet ile birlikte önemli bir hale gelen Rich Resultsnitekim önemini de giderek artırdı. Google tarafından yayınlanan Rich Results yani Zengin Sonuçlar Test Aracı ile sitelerinizin zengin sonuçlar için uyumlu olup olmadığını görebileceksiniz.

Yayınlanan test aracı ile Google, bir site üzerinde yer alan tüm yapılandırılmış verileri test edebilecek. Yani JSON-LD, Microdata ve RDFa gibi veri kaynaklarını bu araç ile test ederek siteniz üzerinde yer alan hataları görebilecek ve bu hataları giderebileceksiniz.

Zengin Sonuçlar Test Aracı

Zengin Sonuçlar Test Aracı

Yayınlanan test aracı şu anda belirli içerikleri test ediyor. Daha doğrusu belirli içerik türlerini test ediyor. Şu anda test edilen içerik türleri;

  • Tarifler
  • Filmler
  • İşler
  • Kurslar

şeklindedir. Bu aracın kullanımı da oldukça basit. Diğer Google araçlarında olduğu gibi site adresinizi giriyorsunuz ve araç sitenizi test etmeye başlıyor. Ayrıca bir soruna rastlamadıysanız tıpkı AMP test sayfası gibi burada da sonucu direk olarak Google dizinine ekletebiliyorsunuz.

Google Güncellemeleri

Google her yıl belirli bir konu üzerinde yoğunlaşıyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl AMP sayfalarında üzerinde durulmuştu ve yılın ikinci yarısı itibariyle Rich Results önemli bir konuma geldi. Nitekim tam verim alınana kadar da Rich Results veya Zengin Sonuçlar üzerinde oldukça fazla durulacak ve site sahiplerinin bu alanda ilerlemeleri istenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir