Kaliteli Bir İçerik Oluşturmak İçin SEO İpuçları Nelerdir?

Web siteleri içerik oluşturmaları ile bilinen ve gün içerisinde binlerce ziyaretçinin bu içerikleri okuduğu bir alan olarak teknolojik ortamda yer alırlar.

Web sitelerinde üretilen içeriklerin SEO ile uyumlu olması, arama motorlarında en üst sıralarda yer almalarına yardımcı olur. Bu nedenle kaliteli bir içerik oluşturmak için SEO ipuçlarından yararlanılabilir. Bursa SEO firması bu ipuçlarını takip ederek müşterilerinin web sitelerinde uygulama işlemini yapmakta ve arama motorlarındaki yeri en üst sıraya çıkarmaktadır.

Anahtar Kelime Çalışması

Web sitesi oluşturulurken bir ürün tanıtımı yapma, web sitesindeki yazıları tanıtma ya da sektör içerisindeki diğer rakipler ile rekabet etme yolu anahtar kelime çalışmasından geçer. Google firmasının kendi ürettiği algoritmalardan oluşturulmuş uygulamalar anahtar kelime çalışması için gereklidir. Google anahtar kelime planlayıcısı, Google otomatik doldurma özelliği, Google benzer öneriler ve Ubersuggest gibi uygulamalar anahtar kelime çalışması için kullanılabilir. SEO Bursa firması, müşterilerine bu alanda hizmet verirken bu uygulamalardan da yararlanmaktadır.

Anahtar kelime araştırması nasıl yapılmalıdır ?

İçeriğin Fiziksel Görüntüsü

Kaliteli bir içerik oluşturmak için yararlanılabilecek olan SEO ipuçlarından bir diğeri içeriğin fiziksel görüntüsünü düzenlemekten geçer. Web sitesini ziyaret eden bir kullanıcı ilk giriş sayfasına baktığı zaman sitede kalıp kalmayacağına karar verir ve bu durum maksimum 10 saniye sürmektedir. Bu nedenle giriş sayfasının fiziksel görüntüsünün dikkat çekici ve çarpıcı olması gerekir. Bursa SEO firması bu konuda alanında uzman olan kadrosu ile beraber müşterilerine hizmet verir. Web sitesinde gerek ana sayfanın, gerek hizmet ya da ürün sayfasının gerekse de kategori sayfalarının kullanıcıyı yormayan bir tasarım ile oluşturulması gerekir.

Ayrıca bknz : SEO’ya uyumlu, Değerli ve Faydalı İçerik Nasıl Oluşturulur ?

Anahtar Kelime Yoğunluğu

SEO uyumlu olarak kaliteli bir içerik oluşturabilmek için uygulanabilecek ipuçları arasında anahtar kelime yoğunluğunu belirlemek de yer alır. Anahtar kelimelerin çok yoğun bir şekilde kullanılması web sitesinin spam statüsüne düşmesine neden olabilir ve bu konuda dikkatli davranmak gerekir. Anahtar kelimelerin yayınlanacak olan kaliteli içerikte kaç kere kullanılacağı konusu oldukça önemlidir. Kaliteli bir içerik hazırlama durumu söz konusu olduğunda anahtar kelimelerin 100 kelimede bir geçmesine özen gösterilmelidir.

Oluşturduğumuz içerikte gerekli hallerde iç ve dış link çıkışı yapalım…

Başlık Açıklamaları

Kaliteli bir içeriğin olmazsa olmazlarından biri başlıklardır. İçerik ile ilgili atılan başlık konuya dair kısa bir bilgi verecek nitelikte olmalı ve okuyucunun tam olarak beklentisini karşılamalıdır. Başlık açıklamaları SEO açısından oldukça önemli bir etmen oluşturmakla beraber, bu ipucu sitenin arama motorlarında da etkili bir şekilde kendisini göstermektedir. Başlıklara dair açıklama yapılması içeriğin kalitesini ortaya koyar. Özgün ve kaliteli bir içerik web sitesinde yayınlanmadan önce genel olarak yazılan konu hakkında bir başlık atılmalıdır. Bu başlığa uygun olan açıklama okuyucunun web sitesinde kalmasına neden olurken, başlıktan alakasız bir açıklama yapmak ziyaretçinin siteyi bir daha tercih etmemesi durumunu ortaya çıkarır.

Bu yazı; Yesilseo.com ‘dan alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir