Kişisel Blog Siteleri Hakkındaki Düşüncelerim

Herkese merhabalar. Uzun zamandır yazmak isteyip de yazmaya vakit bulamadığım bir yazıyla karşınızdayım. Başlıktan da anlayacağınız gibi bir eleştiri yazısı okuyacaksınız. Gerçek anlamda hiçbir çıkar gütmeden kişisel blog sitesi sahibi olup, aşağıdaki yazıyı okuyacakların bana hak vereceğini düşünüyorum.

Kişisel Blog Sitesi Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere kişisel blog sitesi herhangi bir kişinin kendi düşüncelerini, kendi görüşlerini kendi diliyle paylaştığı bir platformdur. Çıkar gütmeden dememin kastı, kişi kişisel bloguna sırf hit alabilmek için saçma sapan konularda yazıyor. Burası kişisel blogdur ve kendi dilini kullanarak kendi düşüncelerini belirtirsin. Elbette farklı konularda yazabilirsin. 

Bknz. Bende paylaştım. https://www.onureroglu.com.tr/sayfa-ici-seo/

İzlediklerinizi yazarsın, düşüncelerinizi yazarsınız. Aslında kişisel blogunuzu bir günlük gibi kullanırsınız. Bir kişisel blog o zaman anlam kazanır. Bu konuda size önerebileceğim bir site var.

Kaçırmamanız gereken bir blog. Fakir Yazar

Kişisel Blogdan Para Kazanmayacak mıyım?Elbette ki kazanacaksın. Emek veriyorsun, vakit harcıyorsun. Ama para kazanmak için amacının dışına çıkma. Genel bir dille yazacaksan git genel bir blog aç orada yaz. Ama burada kendi dilini kullan. Bir arkadaşınla konuşuyormuş gibicesine. Zaten kısa bir süre sonra her şeyini burada paylaşır, burayla dertleşir olursun. Kendiliğinden yazmaya gider parmakların. Bu nedenle ben derim sizler bir kere daha düşünün. Acaba ben doğru yolda mıyım diye.

Zaten bugün hemen hemen her 5 kişiden 1’inde bir blog var. Bu nedenle elini sallasan ellisi misali. Fark yaratmalısın. Mesela biri “SEO Teknikleri” diye bir makale yazmış. Sonra Ahmet gitmiş aynı başlıkla yazmış. Aynısını Ayşe ile Mehmet’de yapmış. Ee nerede fark? Kullanıcı hep aynı şeyleri görüyor. Fark yaratamıyorsun. Sonra sitemi kimse niye ziyaret etmiyor diye ağlıyorsun.

FARKLI OL FARKINDALIK YARAT. YARAT Kİ DİĞERLERİNDEN AYRIL…

9 Yorum on “Kişisel Blog Siteleri Hakkındaki Düşüncelerim

 1. Her blog sayfası aynı konuları paylaşıyor muhabbetini yapmıştık daha önce mesela “wordpress mi blogger mı” konusu gibi yazmayan blog yazarı yoktur. facebook grubumuzda buna benzer aynı konular yazılıp da yazılıyor. Bu gerçekten çıkmaza girmek gibi bir şey aynı konular dönüp duruyor sayfalarda. Geniş bakamıyoruz sabit kalıyoruz. görüşlerinin hepsine katılıyorum onur eroğlu

 2. Demekki neymiş özgün olcakmışız alıntı yapmıyacakmışız aynı başlıkta yazmamak gerekiyormuş başarılar dilerim bu arada yazı rengini daha siyah yapabilirsiniz okunmuyor..

 3. Kişisel bloglarda normalde reklam bile alınması oldukça mantıksız. Para kazanmak istiyorsan bunu blogunu kirleterek yapmamalısın. Ekstra bir site açar ordan işini yürütürsün. Düşüncelerinize değer veriyorum. Güzel bir konuya değinilmişken bende fikrimi belirlteyim dedim. Umarım kimse alınmaz.

  1. Kırılmak ne demek. Yorumunuz için teşekkür ederiz. Elbette ki haklısınız. Fakat en azından sitenin masrafını çıkarmak için az da olsa gerekli diye düşünüyorum..

 4. Kişisel blog yada her ne konuda olursa olsun, mutlaka para kazanması gerektiğine inanıyorum ben.
  Kişisel bir blog da AdSense reklamlarının olması da son derece doğaldır.
  Kişisel blog demek, günlük yazmak demek değil elbette. Ama adı gibi olmalı, kişinin bakış açısını yansıtmalı.
  Size bir örnek vereyim:
  Google AMP için yazılan 20 kadar makale gördüm.
  Bakın abartmadan makalenin tamamını buraya yazıyorum.
  “WP siteniz için AMP eklentisini kurun ve aktif edin.
  Başka bir ayara gerek yok, artık sitenizin bir AMP sürümü var.
  Test etmek için site adresinizin sonuna AMP ekleyin yeter”
  Makale bu kadar. Tabi buna makale denirse.
  Daha da ilginci yapılan yorumlar.
  “Hocam uzun zamandır aradığım bir konu idi, mükemmel anlatımınız için teşekkür ederim”
  Yorum yazıdan daha uzun 🙂
  Burada kendime şunu sordum!
  Renk körlüğü var da, acaba yazının tamamını görememe körlüğü de mi var. O muhteşem makaleyi ben neden görmedim?.
  Acaba kendi yazdığı şeye kendisi yorum ekleme gereği neden duyuyor insanlar?.
  Yorumu yazan gerçek bir kişi ise, bu konuyu nerede aradı da bulamadı acaba?.
  Kişisel blog demek, her türlü konunun o blogun yazarının bakış açısıyla işlenmesi demektir. Bunu başaranlar keyifle okunuyor. Gerisi kendini kandırıyor bir süre, sonrasında da doğru Web çöplüğüne.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir