Kişisel Bloglar Hakkındaki Düşüncelerim -2-

Daha önce Kişisel Bloglar Hakkındaki Düşüncelerim başlıklı bir yazı paylaşmıştım. Bu yazıyı niye paylaşıyorsun diyeceksiniz, anlatayım. O yazımı okuyanlar nelerden yakındığımı bilirler. Benzerlik, kopya içerik. Gelin yeni fikirlerime bakalım.

Yazma Kardeşim, Her Yer Aynı İçerik

Bakın bu linkteki arama sonuçlarında yer alan siteleri bir inceleyin. 301 kalıcı yönlendirme ile ilgili yaşadığım sorun için çözüm arıyordum. “htacces ile 301 yönlendirme” şeklinde bir arama yaptırdım. Sonuçta 301 yönlendirme htaccess ile yapılıyor. Neyse bir siteye girdim, ikiye girdim. Bir baktım hepsi aynı neredeyse kopya içerik. Araştırsam benzerliği muhtemelen kopyadır.

Yahu kardeşim yazma gözünü seveyim ya. Altı üstü alttaki kod var.

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
ReWriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?eskiadresimiz.com$ [NC]
ReWriteRule ^(.*)$ http://www.yeniadresimiz.com/$1 [R=301,L]

Zaten topu tüfeği bu kod. Adam evirmiş çevirmiş 301 yönlendirmeyi neredeyse sonuçlarda yer alan 100 sitenin 89’u benzer yazıları yazmış. Tamam başka bir şey yok belki ama ben her girdiğim sitede aynı şeyi görmek zorunda değilim. Eğer yeni bir yöntem bulmadıysan yazma ya. Uyuz oluyorum ben bu işe. Açın bakın arama sonuçlarına hep aynı şey. Yapmayın ya.. Ondan sonra Google amca bizi niye sevmiyisin dersiniz. Sevmez tabi.

3 Yorum on “Kişisel Bloglar Hakkındaki Düşüncelerim -2-

  1. Haklısınız elbette, başka alanlarda da benzer durumlar söz konusu aslında ama teknik konular kadar değil. 🙂

  2. Tbikide her yer kopya içerik googlenin bunun önne geçmesi gerekiyor fakat kopya içerikleri daha çok indexliyor neden bilmiyorum demekki google özgün sevmiyor .d

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir