Yandex Metrica Oturum Kaydı Özelliği

Merhaba arkadaşlar. SEO ile ilgilenen arkadaşlar bilirler. Kullanıcı deneyimi oldukça önemlidir. Diğer taraftan ise reklam yerleşimi konusunda da kullanıcı hareketleri önemlidir. Biz bu konuda analiz yapabilmek adına Hotjar isimli program ile kullanıcının hareketlerini ve ısı haritasını izleriz. Ancak bu araç ücretlidir.

Hotjar isimli programın tüm özelliklerini sunmasa da kullanıcıların hareketlerini video olarak kayda alan alternatif, ücretsiz ve güzel bir araç daha var. Yandex Metrica tarafından sunulan Oturum Kaydı özelliği bizlere iyi bir analiz şansı sunuyor. Herkesin kullanabileceği bir araç ve bu araç hakkında biraz bilgi vereceğim. Yazının sonunda da bir video ekledim. Şimdiden iyi çalışmalar.

Yandex Metrica Oturum Kaydı Nasıl Çalışır?

Yandex Metrica Oturum Kaydı

Şimdi öncelikle Metrica’da kayıtlı sitenizi açın ve yukarıdaki görseldeki gibi Oturum Kaydı kısmına tıklayın. Bu kısımda size günlük ve haftalık olarak kullanıcı hareketlerini veriyor. Bu kısımları videoda belirttim. Ancak değinmek istediğim nokta Segmentler. Yani kullanıcının işine yarayabilecek önemli noktalar.

Yandex Metrica Oturum Kaydı Segmentler

Burada sizlere geri dönen kullanıcılar, aramadan gelen kullanıcılar vs. gibi veriler sunuyor.

Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir