Yeni Google Güncellemeleri

Herkese selamlar. Haziran’ın son haftasında Google amca bazı güncellemeler getirdi. Bunlardan biri hoşuma gitti. Diğerini ise beğenmedim. Hoşuma giden özelliği Google Business için gelen yeni güncelleme. Hoşuma gitmeyen özeliği ise Google Mobil Uyumluluk Testi aracına gelen güncelleme.

Google Business Güncellemesi

Google Business Güncellemesi

Google Business, kısaca işletme hesabı. Hani şu bir işletme aradığınızda sağ kısımda çıkan adres vs. kısmı. Google yeni güncellemesi ile artık bu kısımda içerik yayınlama olanağı sağlıyor. Ki bu bence SEO açısından oldukça iyi bir şey. Örnek Arama, bu örnek aramada ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Dediğim gibi SEO açısından önemli bir artı olabilir. Ayrıca ziyaretçi çekmek için de ekstra bir özellik olarak düşünüyorum.

Google Mobil Uyumluluk Testi Güncellemesi

Google  mobil uyumluluk testi sayfası yeni bir güncelleme getirdi. Şimdi önce eski arayüzünü gösterelim.

google mobil uyumluluk testi

Üstteki resim önceki hali. Herşeyi bir arada sunuyordu. Alttaki resim ile güncelleme ile gelen hali.

google mobil uyumluluk testi güncellemesi

Burada sadece genel site hızını alabiliyorsunuz. Mobil uyumluluk, mobil hızı alamıyorsunuz. Alttaki yüzdelik değer ise hız yüzünden kaybettiğiniz kullanıcı oranını veriyor.

Açıkçası mobil uyumluluk için gelen güncelleme benim hoşuma gitmedi. Umarım ya daha detaylı bir güncelleme gelir ya da eski haline geri dönüş sağlarlar.

2 Yorum on “Yeni Google Güncellemeleri

  1. Bilgiler için teşekkürler onur. Mobil uyumluluk test güncellemesini sayende öğrendim uzun süredir kontrol etmiyordum 🙂 eyv.

  2. Bence harika çok açıklayıcı ve bilgilendirici bir yazı olmuş çok faydalanma fırsatı buldum sayenizde teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir